Farmakologia w leczeniu alkoholizmu

Farmakologia w leczeniu alkoholizmu

Wielu naukowców jak i osoby, które praktykowały leczenie alkoholizmu drogą farmakologiczną w walce z uzależnieniem od alkoholu uważa, że stosowanie takich środków, niezależnie od tego jaki mają skład i działanie, nie jest dobrą formą leczenia alkoholu. Polska jest przykładem kraju, w którym przez wiele lat stosowano właśnie takie formy leczenia. Uważano to za “jedyną” metodę. Często stosowano leczenie uczulające bądź awersyjne. Całość polegała na tym, że pacjent był zmuszany do brania “disulfiramu”, który wymuszał na nim abstynencje. Substancja była podwana doustnie w postaci leków: Anticol i Antabus. Stosowano także implanty, np. Esperal czy Disulfiram. W dzisiejszych czasach traktowanie takie uznano by wręcz za nieprofesjonalne. Medycyna poszła do przodu, a metod leczenia alkoholizmu jest naprawdę wiele. Niestety zdarzają się wciąż dosyć nieetyczne programy leczenia uzależnionych. Są to jednak znikome ilości.

Sposoby leczenia alkoholizmu – esperal

Lekarze zaczęli ostatnio stosować przy terapiach psychoanalitycznych środki wspomagające w postaci leków, które hamują u pacjenta uczucie głodu alkoholowego, bądź też osłabiają jego działania po spożyciu. Nie można środków tych jednak stosować w każdym przypadku. Wszystko musi być skonsultowane ze specjalistą. Tylko indywidualne przypadki mogą stosować takie leki. Trzeba się liczyć jednak z tym, że samo przyjmowanie pigułek nie pomoże w wyleczeniu uzależnionego. Najważniejszym elementem jest stała terapia, w tym także terapia wykorzystująca esperal.

Osoba chcąca podjąć leczenia ma w dzisiejszych czasach dostęp do bardzo szerokiej ilości placówek, które zajmują się uzależnieniami. W internecie, gazetach i telewizji cały czas reklamują się specjaliści, którzy niosą pomoc w różnego rodzaju uzależnieniach, nie tylko od alkoholu. Rodzajów terapii jest wiele. Niektóre osoby proponują leczenie za pomocą hipnozy, hipnozy grupowej, w stanie czuwania, bioenergoterapeutycznych masaży, biostymulacji, kodowania i innych metod, które brzmią dosyć tajemniczo. Z kolei inne osoby, będą dawały nam możliwość wyjazdu na kosztowny turnus terapeutyczny. Takie wyjazdy są powtarzane co kilka miesięcy i niestety osoba o słabej woli, nie zachowując ciągłości leczenia nie zaczerpnie z takich wyjazdów długotrwałych efektów.  Zdarzają się osoby, które proponują stare metody, na przykład esperal lub innego rodzaju wszywki.  Wtedy osoba chora jest dalej skazana na samą siebie.

Osoby chore naprawdę chętnie przyjmą każdą pomoc. Zanim przyznają się do problemu, szukają wyjścia na własną rękę. Łatwo jest wtedy dać się oszukać. Mamy przecież wiele pięknych ogłoszeń, które w stu procentach gwarantują nam swoją metodą leczenia pełen sukces. Często okazuje się jednak odwrotnie. Wydane pieniądze są wyrzucone w błoto, a chora osoba dalej ma swój problem.

Ludzie dający takie ogłoszenia powinni mieć trochę wstydu, ponieważ jest to dorabianie się kosztem cudzego nieszczęścia. Wiedzą że jeśli dobrze zaprezentują swoje metody, koszty zainwestowanych w reklamę pieniędzy bardzo szybko im się zwrócą. Każda osoba szukająca pomocy w przypadku uzależnienia alkoholem nie ma dokładnej wiedzy na temat metod leczenia i wpadają w finansowe pułapki.

Leczenie alkoholizmu Wrocław

Praktyk24.pl

ul. Mieszczańska 23/1
50-201 Wrocław

ul. Strzegomska 196a/18
54-432 Wrocław

Infolinia: 515 273 166

www: Praktyka 24 detoks Wrocław